Ana Sayfa | Ürünlerimiz | Hizmetlerimiz | Makina Parkımız | Kurumsal | İletişim

Untitled Document

ADANA' da Hava Saat ve Tarih

       Çukurova’nın en büyük Türkmen aşireti olan Bozdoğanlar, Karamanoğulları zamanında Silifkeye yerleşti. Kıbrıs’ın fethi üzerine iskandan kaçtılar.1600’lü yıllarda yurt yerlerini terk ettiler.Tarsus üzerinden Adana’ya geldiler.1730’lu yıllarda bin hane ve yaklaşık 15 bin nüfusa sahip oldukları deftere yazıldı.

       18.yy.’da Bozdoğan aşiretinden eğitmenliğiyle bilinen ve civar illere adını duyuran Molla(Büyük bilgin,Medresede eğitmenlik yapan kimse) Mustafa tarım sektöründe yer almaya başlar. Bu atılan adımı oğlu Hacı Ahmet BOZDOĞAN(1888-1967) elverişsiz koşulların olduğu yıllarda devam ettirir.

       Daha sonra bayrağı eline alan Hacı Mehmet Emin BOZDOĞAN(1930-1989) çukurovada iddialı isimler arasına girmeyi başarır.İlk ticarete adımlarını bu yıllarda atar ve işletmeyi genişletmeye başlar.

       Bunu takip eden ve Ahmet BOZDOĞAN Tarım Ürünleri Gübre San.ve Tic.Ltd.Şti.’nin kurucusu olan Ahmet ve Ali BOZDOĞAN çukurova arazilerinde ceyhan nehrine paralel çok geniş bir alanda her türlü tarım ürünleri,narenciye,yaş meyve ve sebze yetiştiriciliği,hububat alım-satım,tahıl kurutma ve depolama olarak faaliyet göstermektedir.

 

 

Ulucami Mah. Kızılay Caddesi 15.sokak No:9 Seyhan/ADANA
Telefon: +90 (322) 352 0646
Fax      : +90 (322) 352 0518
info@bozdogantarim.com.tr

Tasarım Palmiye